ROK 2023 – PODZIĘKOWANIE

Za nami kolejny rok działalności wśród potrzebujących. Kolejny trudny rok.. W obliczu tragicznych działań wojennych w Ukrainie oraz w Izraelu, w codziennych zmaganiach naszych podopiecznych, przyjaciół, ich rodzin, by przeżyć… jesteśmy przy nich, niesiemy pomoc, trwamy, modlimy się, pocieszamy, wspieramy.

Dzięki Wam, dzięki Waszej wrażliwości i darom – możemy przynosić więcej pomocy cierpiącym, poszkodowanym, chorym, starszym i samotnym!

Jesteśmy za to niewymownie wdzięczni i bardzo dziękujemy!

W Ukrainie systematycznie karmiliśmy potrzebujących, goszcząc ich w finansowanych przez nas stołówkach miejskich lub przekazując paczki z artykułami żywnościowymi (jeśli droga do stołówki była zbyt niebezpieczna). Dzięki darczyńcom mieliśmy możliwość, by przekazać artykuły podstawowego użytku, odzież i obuwie, a także piece grzewcze – konieczne do przetrwania
w okresie zimowym.

Od 7 października 2023r – tj. od czasu okrutnej napaści Hamasu na Izrael, każdego dnia docierają do nas zatrważające wieści wojenne. Natychmiast zorganizowaliśmy system pomocy Izraelowi. Dzięki darom wielu z Was – przesyłamy środki, które pomagają uchodźcom z terenów wzmożonych ataków rakietowych – przesiedleńcom do północnej części Izraela, około 200.000 ludzi. Pomagamy także żołnierzom izraelskim, mieliśmy możliwość, by zakupić i zorganizować dla nich ciepłe posiłki.

Widzimy, że jest dużą potrzebą, by nieść pomoc mentalną: wsparcie, bliskość emocjonalną, pocieszenie. Szczególnie w sytuacji kiedy zauważamy jak wiele osób oraz rządów państw sprzeciwia się Izraelowi widząc w nim agresora.
Ta niesprawiedliwość jest dla nas szczególnie przykra, wiemy przecież, że Izrael ma – dane od Boga (!) – prawo do ziemi, o którą dzisiaj musi walczyć..

W tych okolicznościach jako Fundacja zorganizowaliśmy wyjazd do Izraela w dniach: 22-29 grudnia 2023r dla dziesięcioosobowej grupy osób, chętnych, by przeznaczyć swój świąteczny czas na pracę dla narodu Izraela!

Chcemy podzielić się z Wami doświadczeniem wspaniale wykonanej misji! Pracowaliśmy tam przy zbiorze warzyw, od rana do zmroku. Często dokuczało zmęczenie, nieprzychylna pogoda, niewłaściwe warunki działań. Lecz wypełniliśmy zadanie; pomogliśmy w zbiorach! A także: graliśmy koncerty muzyczne na spotkaniach z Izraelczykami, mówiliśmy o nadziei tym, którzy dziś są w smutku.

Wróciliśmy pełni radości, poczucia dobrze wykonanej pracy, złożonego świadectwa – ku podniesieniu. Usłyszeliśmy wiele słów wdzięczności, zobaczyliśmy wzruszone oczy tych, dla których było ważne, że oddajemy swój czas, by służyć pomocą w trudnej rzeczywistości!

Tą aktywnością zamknęliśmy rok 2023 w działaniach fundacji.

Z serca dziękujemy, że jesteście z nami!

Dziękujemy za Wasze zaufanie, za gotowość, by zmieniać życie cierpiących.
W Nowym Roku życzymy wszystkim pełni Bożego błogosławieństwa i obfitości potrzęsionej miary!

Niech pokój, dobro i miłość wypełniają wasze dni, myśli, serca oraz czyny!

Zespół Fundacji Polania