Pascha 2020

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, działając zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz mając na względzie ochronę zdrowia uczestników wstrzymaliśmy organizację Paschy.

Zarówno w Krakowie, jak i w pozostałych miastach Polski zaplanowane przez nas wieczory sederowe w roku 2020 – nie odbędą się.

Wszystkich gorąco zachęcamy do świętowania w domowych, bezpiecznych warunkach.

Koncert „Muzyka wiecznie żywa”

Serdecznie zapraszamy na koncert pn. „Muzyka wiecznie żywa”, który odbędzie się 14 marca 2020 r. w Synagodze Tempel.

Koncert jest częścią obchodów 77 rocznicy likwidacji getta w Krakowie.

Następnego dnia, tj. w niedzielę 15 marca 2020 r. odbędzie się Marsz Pamięci. Uczestnicy przejdą z Placu Bohaterów Getta na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Płaszowie. Rozpoczęcie o godzinie 12:00.

Zachęcamy do udziału!

Pamiętamy…

Dzisiaj, w rocznicę ataku terrorystycznego na synagogę w Pittsburghu, który miał miejsce 27 października 2018 roku wspominamy ofiary i modlimy się za ich rodziny. Pamiętamy także o ofiarach ataku na synagogę w Poway, ofiarach zamachu w Halle… Chcemy w ten sposób zareagować – podnieść głos przeciw postawom antysemityzmu i nienawiści. Wierząc jednocześnie, że dobro zwycięża zło.

Sprzeciw wobec przejawów antysemityzmu.

Protestujemy przeciwko haniebnym symbolom oraz wulgarnym napisom, jakie pojawiły się w żydowskie święto Rosz Ha-Szana (1 października br.) na ocalałym fragmencie muru krakowskiego getta.

Nasze oburzenie i nasz wstyd są tym większe, że do podobnych antysemickich ataków dochodzi w Polsce: kraju przez wieki współtworzonym przez Żydów, gdzie – zaledwie kilkadziesiąt lat temu – dokonała się Zagłada.

Historia tej ziemi uczy, do czego może doprowadzić lekceważenie pojedynczych aktów nienawiści. Dlatego już nigdy i nikomu nie wolno pozostać wobec nich obojętnym.

Chór Nostalgia z Izraela.

11 czerwca 2019 r. w Krakowie odbył się występ chóru „Nostalgia” z Izraela. Mieliśmy niecodzienną możliwość i zaszczyt wysłuchać dźwięków muzyki żydowskiej, hebrajskich rytmów i pieśni w pełnym radości koncercie. Obok chóru „Nostalgia” wystąpili: chór JCC, grupa taneczna „Kachol” oraz zespół „Jarmuła Band”. Serdecznie dziękujemy oo. Franciszkanom za udostępnienie sal klasztoru, by wydarzenie mogło się odbyć.

Występ Chóru „NOSTALGIA” z Izraela

11 czerwca 2019 roku o godz. 19:30 w Klasztorze oo. Franciszkanów, w auli św. Jakuba odbędzie się wyjątkowe spotkanie artystyczne przedstawiające dziedzictwo kultury żydowskiej. Uświetni je występ Chóru „Nostalgia” z Izraela, Chóru JCC, zespołu Jarmuła Band oraz grupy tanecznej „Kachol”. Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny wieczór w izraelskich dźwiękach.

Pascha 2019

Serdecznie zapraszamy na wieczór sederowy w Krakowie – 13 kwietnia 2019r. W tym roku będziemy gościć Ritę i Hylana Slobodkin, którzy poprowadzą nas w duchowym bogactwie święta Paschy. Wszystkich pragnących spotkania z Bogiem, który: uwalnia, wybawia i uświęca – zapraszamy!